İADE ve GARANTİ

 

İşbu iade politikası, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereğince, satıcı sıfatı ile hareket eden NİLGÜN DIŞ TİC. A.Ş. tarafından https://iconsilk.com.tr/ elektronik ticaret İnternet Sitesi ve bağlı tüm interaktif uygulamaları ve/veya diğer online satış platformları üzerinden adresinden satın alınan ürünlerin  iade şartlarına ilişkin aydınlatma amacı ile hazırlanmıştır. Mağazadan satın alınan ürünler, işbu iade politikası kapsamında değildir. 

 

1.GARANTİ SÜRESİ VE KAPSAMI

  1. 1.Garanti süresi Icon Silk yastık ve yorganın teslim tarihinden itibaren başlar ve tüketiciler için bu süre 1 yıldır.
  2. 2.NİLGÜN DIŞ TİC. A.Ş. tarafından satılan ve https://iconsilk.com.tr/ elektronik ticaret İnternet Sitesi veya perakende mağazalarından alınan yastık veya yorgan ile beraber diğer tüm parçaları dahil olmak üzere tamamı firmamızın garantisi kapsamındadır.
  3. 3.Yastık veya Yorganda garanti süresi içerisinde malzeme veya işçilik hatasından dolayı hasar meydana geldiği anlaşılırsa, tüketicinin satın alma tarihini gösteren fatura ile başvurması halinde hiçbir ücret talep edilmeden Icon Silk tarafından malın değişimi yapılacaktır.
  4. 4.Tüketici mevzuatı uyarınca yorgan veya yastığın ayıplı olması halinde tüketici;

             - Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,

-  Satılanı alıkoyup ayıp oranında bedelden indirim isteme,

-  Yüklü bir masraf gerektirmediği takdirde ücretsiz onarım hakkı,

  • Mümkün olması halinde yorgan veya yastığın ayıpsız misli ile değişimi haklarından birini kullanabilir. 

 5. Tüketicinin, ücretsiz onarım hakkını kullanması halinde malın;

  • Garanti süresi içinde tekrar aynı hasarın oluşması,
  •  Tamiri için gereken azami sürenin aşılması,
  • Tamirinin mümkün olmadığının, satıcı, üretici veya ithalatçı tarafından bir raporla belirlenmesi durumlarında; tüketici malın bedel iadesini, ayıp oranında bedel indirimini veya imkân varsa malın ayıpsız misli ile değiştirilmesini satıcıdan talep edebilir. 

6. Garanti kapsamı, yorgan veya yastığın ilk müşterisine ait olduğu sürece geçerliliğini korur. Garanti hakları üçüncü kişilere devredilemez. Garanti kapsamından faydalanabilmek için yastığın faturasını saklayınız.

7. Garanti kapsamı dışında kalan durumlar şunlardır:

- Kullanım hataları sebebiyle ortaya çıkabilecek yanık, kesik, yırtık, leke, sıvı hasarı, evcil hayvan hasarı, haşere, böcek vb. canlıların neden olduğu deformasyon ve kötü kullanım gibi hasarlar.

-Tüketici hatası sebebiyle ortaya çıkabilecek tüm hasarlar; 

- Talimatlara aykırı davranış;

- Konfor tercihi;

- Yastığın basınç giderici özelliğindeki süngerin zamanla yumuşamasındaki normal artış.

  1. 8. Garanti kapsamında değiştirilen ürünlerin garanti süresi, ilk satın alınan malın kalan garanti süresi ile sınırlıdır.
  2.  

İADE KOŞULLARI

Müşteri Icon Silk’ten kaynaklanmayan sorunlar sebebiyle mağdur olduğu takdirde 14 gün içerisinde ürünün sadece kargo bedelini karşılamak suretiyle iade etme hakkına sahiptir.

14 Gün içerisinde iade edilemeyen ürün onaylanmış sayılıp iade kabul edilmemektedir.

Satın aldığınız bir ürünü iade etmek için, paketinizi en yakın herhangi kargo şubesine bırakabilirsiniz. Lütfen iadelerin, sipariş gönderim onayı e-postasından itibaren 14 gün içinde yapılması gerektiğini unutmayın.

İade etmek istediğiniz ürünleri orijinal ambalajında paketleyin. İade edilecek ürün giyilmemiş; ambalajı ve ürün zarar görmemiş olmalıdır. İade etmek istediğiniz ürünün kodu, adı, iade nedeni ve istenen diğer bilgiler eksiksiz olarak faturanızın ilgili alanında belirtilmelidir.
Faturayı kutu dışına yerleştirin ve kutuyu güvenli bir şekilde sabitleyin.

Geri ödeme, siparişinizle aynı ödeme yönteminde yapılacaktır. Onaylanan iadelerin hesaba iadesi banka prosedürlerine bağlı olarak 7-15 iş gününü bulabilmektedir.

Kişiye özel nakışlı ürünlerin iadesi ya da değişimi yapılamamaktadır.


Sipariş iptali:

Hazırlanıyor konumundaki siparişleriniz için müşteri hizmetlerini
0538 310 73 85 arayarak iptal talebinde bulunabilirsiniz. Kargoya teslim edilen siparişlerde iptal sağlanamamaktadır. 

Kişiye özel üretilen nakışlı ürünler için ödeme alındıktan sonra eğer ürün işleme alındıysa sipariş iptali kabul edilememektedir. 

 

 

Nilgün Dış Ticaret Anonim Şirketi

Adres: Altınova Mahallesi, Buttim İş Merkezi E Blok, 1572, 16100, Osmangazi, Bursa.

Telefon: +90 (224) 211 46 48

E-posta: info@iconsilk.com.tr

WhatsApp: + 90 (538) 310 73 85

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR